Jak wybrać drzwi w pełni spełniające nasze wymagania

Oferta dostępnych na polskim rynku drzwi zewnetrznych zwiększa się nieustannie, znacznie utrudniając zakup najlepszego modelu, który sprawdzi się w naszym domu. Różnią się one nie tylko wzornictwem, ilością skrzydeł czy rodzajem zamknięcia, ale przede wszystkim materiałami użytymi do ich produkcji. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu zawsze modne drewno, nowoczesne tworzywa sztuczne oraz metale, takie jak stal nierdzewna i lżejsze, ale równie wytrzymałe aluminium.

Jakie drzwi do mieszkania i domu jednorodzinnego.

Nie da się ukryć, że na nasze decyzje o zakupie drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego i mieszkania w bloku, największy wpływ ma cena. Dlatego zazwyczaj decydujemy się na stosunkowo tanie drzwi zewnętrzne pcv, które niestety zapewniają jedynie podstawową ochronę. Ich szczelność nie dopuści co prawda do wnętrza jesiennych czy zimowych chłodów, lecz w kwestii zabezpieczenia antywłamaniowego zdecydowanie lepiej postawić na solidność drzwi zewnętrznych stalowych, pokrytych grubą na kilka milimetrów blachą ocynkowaną. Jeśli jednak ochrona przed kradzieżą nie ma dla nas dużego znaczenia, tylko liczy się efektowny wygląd, to wybierzmy stylowe i niezwykle eleganckie drzwi zewnętrzne drewniane. Ceny ich wbrew powszechnym opiniom nie są aż tak wysokie, a nic przecież nie zastąpi naturalnego układu słojów drewna podkreślonych tylko połyskiem bezbarwnego lakieru. Kupując konkretne drzwi zewnętrzne do domu, trzeba wcześniej zwrócić uwagę na sposób, w jaki będą się otwierały. O ile właściciele domów jednorodzinnych mają pełną swobodę wyboru, to w bloku musimy kierować się obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi. Producenci mają również atrakcyjną ofertę dla klientów podążających za aktualnymi trendami. Chętnie zrezygnują oni z tradycyjnych rozwiązań, koncentrując się raczej na nowoczesnych drzwiach zewnętrznych np. ze szczotkowanego aluminium. Będą one z pewnością prezentowały się niezwykle efektownie, pasując do innych, tak samo futurystycznych elementów wyposażenia czy bryły budynku.

Nie zapominajmy o drzwiach wewnętrznych.

Równie dużą swobodę mamy też w kwestii zakupu drzwi oddzielających od siebie poszczególne części naszego domu. Prawda jest taka, że najwyższy czas pozbyć się reliktu minionej epoki, czyli białych drzwi wewnętrznych, które co roku musieliśmy pracowicie odświeżać. Zajmują też dużo miejsca, a kiedy metraż naszego lokum nie należy do największych, lepiej zdecydować się na montaż niezwykle funkcjonalnych drzwi przesuwnych wewnętrznych, po otwarciu chowających się w ścianie. Do domu można też w prosty sposób wpuścić więcej dziennego światła, powiększając optycznie powierzchnię salonu czy kuchni. Jest to możliwe dzięki drzwiom wewnętrznym szklanym, a szybki w nich umieszczone są zrobione z mlecznego lub całkiem przezroczystego szkła. Możemy też, zamawiając konkretne drzwi wewnetrzne, wybrać ich rozmiar, ilość, a nawet kształt i kolor. Wszystko to zależy od naszych osobistych preferencji i oczywiście możliwości finansowych, bo musimy się liczyć z tym, że skrzydło drzwiowe robione na indywidualne zamówienie, to dosyć kosztowna inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *